DIA DE LA PAU

❤️🧡💛💚💙💜DIA DE LA PAU I LA NO VIOLÈNCIA. El passat 30 de gener es va celebrar la pau a totes les aules. A la nostra escola treballam cada dia per la pau, respectar-nos i estimar-nos és una prioritat. Aquí teniu dos exemples del que varen fer els nostres alumnes. 💜💛 ED INFANTIL: despres de treballar aquests dies a les aules activitats relacionades amb la pau, ahir com a cloenda es va celebrar un petit acte on tots els nins d’infantil varen penjar un llaç dels colors de l’arc de Sant Martí 🌈 a l’entrada de l’edifici amb el seu nom, i d’altres amb paraules relacionades amb la ☮️. 💛💙 5èB: Tanca els ulls i pensa en la pau (preciós missatge) i molt curiosos els pensaments dels infants. També han treballat a plàstica i català flors amb paraules relacionades amb la pau. Avui i sempre, ☮️ per tot arreu.